Archiwum Wydarzeń

Nowe auto specjalistyczne w chodzieskich wodociągach

Nowe auto specjalistyczne w chodzieskich wodociągach

12.05.2023 r.
---------------
Chodzieskie wodociągi dbają nie tylko o systematyczną wymianę zużytej infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej, ale także o odnawianie parku pojazdów, które służą do jej obsługi. Po 23 latach użytkowania zostaje wycofany, wyeksploatowany i wymagający coraz większych nakładów na naprawy i remonty, samochód SCK do czyszczenia kanalizacji. Jego miejsce zajmie pojazd Mercedes Actros z zabudową Elephant Multi.

Może on czyścić kanały o większej średnicy oraz większym stopniu zanieczyszczenia (np. zapiaszczone kanały deszczowe) niż SCK. Jest bardziej wydajny i ekologiczny- spełnia normę dotyczącą spalin Euro 6D. Wyposażony został także w instalację do recyklingu ścieków, odzyskując z nich wodę wykorzystywaną do dalszych robót (płukania kanałów), zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na czystą wodę do tego rodzaju prac.

Nowe auto dopełnia gamę specjalistycznych pojazdów i sprzętu, dzięki którym spółka może na własne potrzeby, jak i w ramach usług, wykonywać:

  • czyszczenie kanalizacji sanitarnej i deszczowej (w tym usuwanie zatorów, osadów tłuszczowych i olejowych, wycinanie przerośniętych korzeni, osadów z wapna, betonu, piasku),
  • diagnostykę sieci i instalacji sanitarnych kamerą,
  • naprawę kanałów za pomocą rękawa krótkiego.

Nowe auto specjalistyczne w chodzieskich wodociągach Nowe auto specjalistyczne w chodzieskich wodociągach
Nowe auto specjalistyczne w chodzieskich wodociągachNowe auto specjalistyczne w chodzieskich wodociągach 
Nowe auto specjalistyczne w chodzieskich wodociągachNowe auto specjalistyczne w chodzieskich wodociągach

dostępność cyfrowa

 

informacja
o przetwarzaniu
danych
osobowych

Realizacje MWiK Chodzież