Archiwum Wydarzeń

Szkolenie dotyczące zdalnego odczytu wodomierzy

Szkolenie dotyczące zdalnego odczytu wodomierzy

21.02.2023 r.
---------------
Przedstawiciele chodzieskich wodociągów brali udział w Dniach Klienta zorganizowanych przez firmę Diehl Metering - dostawcę liczników i systemów odczytowych. W spotkaniu uczestniczyło 150 przedstawicieli firm z branży wodociągowej i ciepłowniczej z całego kraju. Podczas szkolenia specjaliści z Diehl Metering omówili najnowsze technologie oraz oparte o nie urządzenia i oprogramowanie jakie oferują do zdalnego odczytu wodomierzy.

Dariusz Sałata z naszej Spółki zaprezentował informacje o budowie systemu zdalnego odczytu wodomierzy w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji w Chodzieży. Skupił się on na doświadczeniach zebranych podczas wdrożenia i eksploatacji systemu IZAR. Wymianie doświadczeń służyły także spotkania naszych pracowników z przedstawicielami innych wodociągów oraz producenta. Rozmawiano m.in. z zespołem Diehl Metering odpowiedzialnym za zdalny odczyt, kierowanym przez Marka Nowaka oraz z Benjaminem Strauß Kierownikiem Centrum Obsługi Klienta na naszą część Europy.

MWiK Sp. z o. o. od roku 2010 wykorzystuje system radiowego odczytu wodomierzy IZAR firmy Diehl Metering systematycznie go rozbudowując. Każdy z ponad 8,6 tys. rozliczanych wodomierzy wyposażony jest w moduł radiowy. Większość z nich aktualnie odczytywanych jest przez system stacjonarny. W wybranych punktach na terenie miasta i gminy zainstalowano pasywne zestawy zbierające dane z liczników, a następnie przesyłające je dalej na serwer Spółki. Odczyty wykonywane są z większą częstotliwością co pozwala m.in. monitorować i bilansować zużycia wody i szybciej wykrywać oraz lokalizować awarie. Tym samym system wspiera prowadzenie zrównoważonej gospodarki wodnej.

Szkolenie dotyczące zdalnego odczytu wodomierzy

Szkolenie dotyczące zdalnego odczytu wodomierzy

dostępność cyfrowa

 

informacja
o przetwarzaniu
danych
osobowych

Realizacje MWiK Chodzież