Archiwum Wydarzeń

Dzień bez Opakowań Foliowych

Dzień bez Opakowań Foliowych

23.01.2023 r.
---------------
23 stycznia obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych, który ustanowiono, by zwiększyć świadomość społeczną na temat ograniczenia ilości zużywanych toreb jednorazowych, folii i butelek plastikowych, w tym butelek PET. Rocznie na świecie produkowanych jest 400 milionów ton opakowań! Ich wytwarzanie pochłania zasoby wodne, które szacuje się na 650 do 800 miliardów m3 wody rocznie.

Oprócz wody użytej na etapie produkcji, dochodzi tu także ilość wody, która zostaje zanieczyszczona opakowaniami. Każdy z nas może i powinien ograniczyć ilość foliowych opakowań. Jednym ze sposobów jest zastąpienie wody kupowanej w plastikowych, jednorazowych butelkach, kranówką. Możemy z niej korzystać nie tylko w domu, ale także poza nim używając np. bidony wykonane z odpowiedniego materiału.

Woda dostarczana naszym Odbiorcom spełnia wszystkie wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi określone przez odpowiednie przepisy. Jest systematycznie kontrolowana zarówno w ramach monitoringu wewnętrznego realizowanego przez Laboratorium zakładowe MWiK jak i przez niezależne organa Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Kranówka pod względem zawartości składników mineralnych niczym nie ustępuje popularnym, butelkowanym wodom źródlanym czy stołowym. Pijąc kranówkę oszczędzamy pieniądze i dbamy o środowisko naturalne.

Dodatkowo, warto mieć świadomość, że część opakowań plastikowych wykorzystywanych w kontakcie z żywnością zawiera Bisfenol A, substancję, która nie jest obojętna dla naszego zdrowia. O jej negatywnym wpływie na jakość butelkowanej wody można przeczytać tutaj.

Dzień bez Opakowań Foliowych

Dzień bez Opakowań Foliowych

dostępność cyfrowa

 

informacja
o przetwarzaniu
danych
osobowych

Realizacje MWiK Chodzież