Archiwum Wydarzeń


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /sto/templates/mwik2020_2/functions.php on line 202

Samochód specjalistyczny do diagnostyki sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

Zbiornik wody czystej przy ul. Strzeleckiej w Chodzieży

15.09.2020 r.
---------------
MWiK Sp. z o.o. zakupiła samochód specjalistyczny, służący do diagnostyki sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Jest on wyposażony w dwie kamery samojezdne do inspekcji kanałów sanitarnych od średnicy DN 150 do 1000. Dane z nich trafiają na mobilne stanowisko pracy, z oprogramowaniem docelowo zintegrowanym z mapą GIS.

Samochód jest wykorzystywany do inspekcji kanałów sanitarnych, w tym: wykrywania istniejących uszkodzeń, wrastających korzeni, tworzenia dokumentacji TV zgodnie z obowiązującymi normami UE, dokumentacji przed i po pracach bezwykopowych, dokumentacji odbiorowych (filmy) i pomiarów profilu, spadku. Sprzęt dodatkowo umożliwia lokalizację miejsc awarii oraz dzięki zoomowi optycznemu w głowicy wizyjnej podgląd miejsc oddalonych w kanale. Na aucie znajduje się także urządzenie zadymiające, pozwalające na wykrywanie podłączeń przyłączy deszczowych do kanalizacji sanitarnej. Wyposażenie samochodu pozwala również na wykrywanie awarii na sieci i przyłączach wodociągowych oraz wykonywanie pomiarów wydajności z hydrantów zewnętrznych i wewnętrznych. Wprowadzenie pojazdu diagnostycznego do eksploatacji pozwoli na wykonywanie w/w prac samodzielnie (do tej pory część z nich była zlecana firmom zewnętrznym) oraz na świadczenie przez Spółkę usług w tym zakresie.

Zbiornik wody czystej przy ul. Strzeleckiej w Chodzieży

Zbiornik wody czystej przy ul. Strzeleckiej w Chodzieży

 

informacja
o przetwarzaniu
danych
osobowych

Realizacje MWiK Chodzież